Přeskočit na obsah

Bazénové odvlhčovače: nové modely CDP – z lásky k bazénům

 • od
 • 3 min read
Dantherm bazénové odvlhčovače nástěnné

Přivítejte čerstvou sílu 

Nové bazénové odvlhčovače v prodeji. Na českém trhu by se již začátkem tohoto roku měly objevit zcela nové stroje značky Dantherm určené pro odvlhčování wellness zón domácích a malých krytých plováren, saun, spa a hotelových bazénů.

Přichází po dlouhých přípravách spojených s detailním průzkumem trhu, požadavků spotřebitelů i instalačních firem. S ohledem na životní prostředí tak spatřily světlo světa zcela nově pojatá zařízení. Vývoj bral v úvahu celý proces od balení až po provoz přístroje. Důraz byl tedy kladen i na nastavení, rozvody i samotný uživatelská návod. Nové odvlhčovače přináší hned několik výhod. A jaké to jsou?

Dantherm CDP bazénový odvlhčovač ovládací panel
Dantherm bazénové odvlhčovače CDP inspekční dvířka

V souladu s tradicí 

Zařízení byla vyvinuta se zaměřením na kvalitu, funkcionalitu a úsporu energie. Tedy v souladu s tradicí značky Dantherm. Nalezneme zde vysoce výkonné ventilátory s nízkou spotřebou energie. Výjimkou nejsou ani výkonné kompresory v kombinaci s novým vyspělým ovládáním. To vše vede k tomu, že stroje přispívají k nákladově efektivnímu provozu a úsporám energie.

Vývoj přinesl výsledek, kterým je lehčí jednotka, nižší hlučnost, vyšší kapacita a průtok vzduchu, nižší spotřeba energie, lepší možnosti ovládání a snadnější instalace i servis.

V uživatelském zorném úhlu

Velký důraz byl kladen také na uživatelský pohled. Takže nyní mohou nové bazénové odvlhčovače nabídnout externí připojení k síti. Dalšími výhodami jsou integrovaný servisní ventil v chladícím okruhu nebo přístup k nejdůležitějším servisním částem jednotky. A to je jen několik z nových vylepšení.

Nový CDP digitální ovladač nyní umožňuje celou řadu nových funkcí. Je to, například alarm hlášení nebo možnost komunikovat s BMS (Modbus). Ovladač také umožňuje ovládat topení, čerpadlo, bojler a vyfukovaný vzduch/čerstvý vzduch. A mnohé další.

Nová řada CDP bazénových odvlhčovačů vychází z tradičního elegantního dánského designu založeného na kvalitních materiálech. Těmi jsou nerezové články a, jak známo, vysoce kvalitní komponenty.

Bazénové odvlhčovače – klíčové přínosy

 • Nízká hlučnost
 • Nízká spotřeba energie
 • Epoxidový povrch kondenzátoru a výparníku
 • Kovové části jsou před montáží práškově nalakovány
 • Bezdrátové DRC1 dálkové ovládání je volitelné
 • RS485 brána pro BMS komunikaci (Modbus)
 • USB brána pro PC nástroj
 • Rozšířená řada příslušenství
 • Estetický design „Made in Denmark“
Dantherm CDP detail krytu a kontrolky
Dantherm řady CDP detail kontrolky

Rozšířená řada příslušenství

Nové bazénové odvlhčovače přichází s rozšířenou řadou příslušenství. Zmínit lze, například bezdrátové dálkové ovládání vlhkosti a teploty, elektrické topné články, odsávače, regulační ventily pro teplovodní články atd.

Řada bude prezentována 6-ti modely: Tři modely pro instalaci v bazénové místnosti a tři modely pro instalaci v technické místnosti (T-modely).

Značka Dantherm představuje více než 50 let zkušeností v designu a výrobě vzduchotechnických zařízení. Také se jedná o silného hráče v segmentu HVAC. Je tedy logické, že zákazníci vkládají důvěru v zařízení právě této značky. Nepochybně i nová řada bazénových odvlhčovacích jednotek CDP Dantherm potvrdí důvody oblíbenosti značky.