Přeskočit na obsah

Zvlhčovač vzduchu: Model pro náročné

  • od
  • 3 min read
Brune B zvlhčovač vzduchu

Letošní sezóna je rovněž ve znamení novinek v oblasti zvlhčování. A co pro své zákazníky značka Brune připravila tentokrát? Zvlhčovač vzduchu Brune typ B280 představuje novou úroveň standardního vybavení a úpravu designu.

Konkrétně, byť svým označením zcela logicky nový B280 zapadá do již existující řady svých (již nyní nadupaných) adiabatických sourozenců, přináší do zvlhčování novou úroveň komfortu.

Důkladné čištění vzduchu pomocí zvlhčovače

Zvlhčovač B280 disponuje, kromě samotné předfiltrace vzduchu samostatným filtrem, již ve svém základním provedení také ionizací. Můžeme tak mluvit o ještě účinnějším čištění vzduchu od prachových částic. Navíc, potěšující pro uživatele je, že ionizaci nalezneme v základu obou verzí Comfort i Funk.

Vyšší úroveň vybavení již v samotném základu

Brune B zvlhčovač vzduchu ovládací panel
Zvlhčovač Brune B280 kontrolní panel

Oproti typu B250 má B280 výrazně vyšší výměnu vzduchu. Logicky se tedy nabízí, že požadované vlhkosti by měla dosáhnout rychleji než srovnatelné typy Brune zvlhčovačů. Proudění vzduchu je možné rovněž regulovat, a to 9ti pracovními režimy. Můžete tak poměrně přesně manuálně nastavit sílu proudění v rozlišení 8mi pracovních režimů. 9tý pracovní režim je automatický. Znamená to, že ovládání výměny, resp. proudu vzduchu necháte zcela automatice přístroje.

Na přístroji můžete pohodlně nastavit také ionizaci cílovou hodnotu vlhkosti. V průběhu zvlhčování umožňuje displej sledovat současnou hodnotu vlhkosti. A nejen to. Zobrazí se Vám také stav zásobníku vody a aktuální pracovní režim. Aby nedocházelo k nechtěným změnám nastavení např. dětmi nebo zvídavými návštěvníky galerie, je možné klávesnici uzamknout před neoprávněným vstupem. Nalít do zvlhčovače můžete jako zvlhčovací médium kohoutkovou i čištěnou vodu.

Volitelně k dokonalosti

Typ Comfort i Funk lze volitelně vybavit UV-C technologií pro dezinfekci vody a vnitřních částí přístroje. Zvolit můžete také AWZ technologii pro automatické doplňování vody, což oceníte zvláště v hůře přístupných místech.

Jestliže verze Comfort hraje spíše na tradiční zvyklost ovládání a provozu přístroje. Verze Funk na tradicích příliš nelpí. Umožní Vám tak sledovat i vzdálenější místa díky bezdrátovému hygrostatu.

Designem naproti zákazníkovi

Z designového hlediska se typ B280 posunul o něco dále. Na první pohled jsou zřejmé oblejší hrany a více kompaktní dojem. Přibyly i další drobnosti, jako např. výklopný ovládací panel. Zvlhčovač je nyní mnohem odolnější a má korozi vzdorný a snadno čistitelný plastový povrch. Manipulace s ním je opravdu jednoduchá. Prakticky ihned po rozbalení je připraven k provozu.

Hodí se zvlhčovač vzduchu B280 i pro mne?

Zvlhčovač vzduchu Brune B280 je k dostání na trhu od začátku tohoto roku, a zákazníci tak již mohli otestovat na vlastní kůži jeho funkce i komfort.

Líbí se Vám nový typ B280 a uvažujete o jeho pořízení? Zjistěte si o Vašem prostoru nejdříve alespoň základní informace. Např. jeho velikost a dosavadní vlhkost.

“Věděli jste, že o vhodnosti konkrétního typu zvlhčovače rozhoduje více faktorů?”

Některými z nich jsou velikost prostoru, způsob užívání prostoru, dosavadní velikost a intenzita výměny vzduchu a další. Nevíte-li, zda je B280 vhodný právě do Vašich prostor zeptejte se. Rádi se Vám budeme věnovat.