Přeskočit na obsah

New: Adsorpční odvlhčovače Dantherm AD

  • od
  • 3 min read
Dantherm adsorpční odvlhčovače

S radostí oznamujeme, že řadu našich odvlhčovačů aktuálně oživí dva vskutku nadupaní nováčci. Jsou to adsorpční odvlhčovače značky Dantherm s označením AD 200 a AD 300.

Adsorpční odvlhčovače v extrémních podmínkách

Řada adsorpčních odvlhčovačů AD je navrhnuta tak, aby bez problémů zvládly i nepřetržitý provoz. Odvlhčovací stroje jsou tedy vhodné pro prostor, který jakýmkoli způsobem trpí vlhkostí a/nebo vyžaduje z jakýchkoli důvodů trvalou regulaci vlhkosti.

Pro adsorpční odvlhčovače AD nejsou překážkou ani prostory s extrémními podmínkami, jako jsou teplota či vlhkost. Bez problému tak zvládnou prostředí v teplotním rozsahu -10 až 35°C a vlhkost 0 až 100% RH. Schopnost poradit si s extrémními podmínkami a požadavky na teplotu a/nebo vlhkost je velkou výhodou. Tu oceníte zvláště při specifických potřebách, nejčastěji v průmyslu. Adsorpční odvlhčovače bravurně zvládají prostředí provozu ve výrobnách, sušárnách, vodárnách, skladech, při odstraňování škod a dalších výzev.

V čem jsou adsorpční odvlhčovače jiné

Na první pohled je patrná změna v designu ovládacího panelu adsorpčního odvlhčovače na ocelové konstrukci. Tvary a základní princip funkce adsorpčního odvlhčovače zůstaly sice stejné. Přesto má adsorpční odvlhčovač AD svému uživateli co nového nabídnout.

Podstatný je nově přítomný integrovaný vnitřní hygrostat. Ten se dodává již v základu přístroje. To znamená, že vše důležité je nyní obsaženo uvnitř. Samotný přístroj je tak více kompaktní. Pro nás v Perfektum jde o velmi příjemnou změnu. Zvláště proto, že je přístroj již svými dispozicemi předurčen k možnosti přemisťování.

Dantherm adsorpční odvlhčovače
Adsorpční odvlhčovač AD Dantherm

Tomu napomáhá i držadlo umístěné nahoře a příznivá váha přístroje. Chcete-li přemisťovat, pak jistě velmi potěší váha 14 a 18kg. Stejně jako jejich předchůdci, také AD 200 a 300 jsou vybaveny počítadlem provozních hodin.

Naši nováčci mají navíc přesný měřič spotřebované elektrické energie. Ten odpovídá nejvyšším standardům. Takže už žádné počítání z hlavy nebo na kalkulačce. Nyní si také můžete dovolit variabilitu připojení hadic pro rozvod suchého vzduchu. Je to užitečné pro lepší rovnoměrné rozložení stejné vlhkosti v prostoru. Nebo můžete vysoušet dvě místa na jednou.

AD 200 se tak nejen dokáže vyrovnat s extrémními podmínkami prostředí. Nabízí svému uživateli i velmi slušný výkon. Zvláště potěší, že k němu potřebuje příkon pouhých 0,694kW.

Výkon ukrytý v malém balení

Přes svou malou velikost i váhu nabízí adsorpční odvlhčovače řady AD překvapivě vysoký výkon. Ve zhruba 35x35x35cm naleznete výkon necelých 19 až téměř 34 kg/24hod. S velikostí „cestovní tašky s uchem“ vám tak zabere opravdu minimum místa. I přes to, že se jedná o malé přístroje, pyšní se výjimečnými vlastnostmi. Navíc. Bez problémů zvládnou nepřetržitý provoz. Nemusíte se tak bát jejich přetížení.