Jak zákazníci navrhli nový bazénový odvlhčovač Dantherm

  • od
  • 3 min read
Dantherm bazénové odvlhčovače nástěnné

Rodí se nový bazénový odvlhčovač

Po 17 let patřil bazénový odvlhčovač Dantherm z řady CDP mezi zákazníky velmi oblíbené. Takže, když začal Dantherm s projektováním nového CDP, všichni věděli, že si musí dát na změnách opravdu záležet.

„ Zahrnutí zákazníků je v Dantherm součástí naší DNA a samozřejmost, když chceme vyvíjet nový produkt. Když jsme spustili nový CDP projekt, jasným místem pro start bylo provést komplexní průzkum trhu a rozhovory s distributory a instalatéry bazénů.“ Říká Product Manager v Dantherm, Toke Elley.

„Distributoři nám velmi pomohli v oblasti výkonových parametrů, jako kapacita, velikost, výkon a hladina hluku. Že je hladina hluku velmi důležitá, není samozřejmě žádným překvapením. Vstup ale potvrdil, že jsme se zaměřili na důležité otázky.

Důležitá je instalační firma

Volba bazénového instalatéra je zásadní pro zdárný provoz bazénového odvlhčovače. Pokud instalatér nerad pracuje s produktem, je nepravděpodobné, že jej bude doporučovat. To vedlo Dantherm k vyzpovídání skupiny instalatérů, aby získal postřehy z každodenních výzev, jako jak zrychlit instalaci a jak udělat přístupnější servis bazénového odvlhčovače.

Dvě z významných vylepšení CDP pochází právě ze vstupu od bazénových instalatérů, Toke Elley říká:

„Abychom usnadnili instalaci, změnili jsme způsob připojení. Místo odšroubování předního panelu, je nyní možné připojit kabel ze spodní strany jednotky. Také jsme zjistili, že váha staré CDP byla pro mnohé instalatéry problém. Vynaložili jsme tedy úsilí k výraznému odlehčení přístroje.“

Cenná zpětná vazba k designu

Dantherm CDP bazénový odvlhčovač vzduchu
Bazénový odvlhčovač Dantherm CDP 70

Ve fyzických atributech a klíčových parametrech výkonu se Dantherm inspiroval distributory a bazénovými instalatéry. Tvarově funkční parametry je jedna věc, ale vytvářet estetický design je něco úplně jiného.

„Každý má svůj vlastní pohled na design, a finální rozhodnutí o této otázce musíme nakonec udělat sami,“ říká Toke Elley.

„Avšak, v tomto aspektu jsme také naslouchali zákazníkům.  Sestavili jsme uživatelský panel se soukromými koncovými uživateli, ženami i muži, a požádali je o zpětnou vazbu na různé návrhy nového designu. Obdrželi jsme cennou zpětnou vazbu a mimo jiné jsme se dozvěděli, jak důležitý je parametr, jako je snadné čištění, takže to byl důležitý vstup pro našeho designera. Při navrhování nových výřezů mřížky na předním panelu byl náš konečný výběr designu inspirován vodními vlnami. Tvar a zakřivení mřížek ilustruje, že toto zařízení pracuje s vodou a zakřivený přední panel odráží cirkulaci vzduchu přes jednotku.“

Představuje se nový bazénový odvlhčovač

Nový bazénový odvlhčovač Dantherm řady CDP je konečně na světě. Jeho líbivý design i nové funkce si tak konečně může na vlastní kůži vyzkoušet i český zákazník.