Přeskočit na obsah

Jak zákazníci navrhli nový bazénový odvlhčovač Dantherm

  • od
  • 3 min read
Dantherm bazénové odvlhčovače nástěnné

Rodí se nový bazénový odvlhčovač

Po 17 let patřil bazénový odvlhčovač Dantherm z řady CDP mezi zákazníky velmi oblíbené. Takže, s projektováním nového CDP vzal na sebe Dantherm velkou zodpovědnost. Všichni věděli, že si musí dát na změnách opravdu záležet.

„ Zahrnutí zákazníků je v Dantherm součástí naší DNA. Je to vlastně samozřejmost. Zvláště v okamžiku, kdy chceme vyvíjet nový produkt. Když jsme spustili nový CDP projekt, měli jsme jasný start. Bylo nutné provést komplexní průzkum trhu a rozhovory s distributory a instalatéry bazénů.“ Říká Product Manager v Dantherm, Toke Elley.

„Distributoři nám velmi pomohli. Zvláště v oblasti výkonových parametrů, jako kapacita, velikost, výkon a hladina hluku. Že je hladina hluku velmi důležitá, není samozřejmě žádným překvapením. Vstup ale potvrdil, že jsme se zaměřili na důležité otázky.

Důležitá je instalační firma

Volba bazénového instalatéra je zásadní pro zdárný provoz bazénového odvlhčovače. Pokud instalatér nerad pracuje s produktem, je nepravděpodobné, že jej bude doporučovat. To vedlo Dantherm k vyzpovídání skupiny instalatérů. Získal tak postřehy z každodenních výzev. Např. jak zrychlit instalaci a jak udělat přístupnější servis bazénového odvlhčovače.

Dvě z významných vylepšení CDP pochází právě ze vstupu od bazénových instalatérů. Toke Elley říká:

„Abychom usnadnili instalaci, změnili jsme způsob připojení. Již není nutné odšroubovávat přední panel. Stačí připojit kabel ze spodní strany jednotky. Také jsme zjistili, že váha staré CDP byla pro mnohé instalatéry problém. Vynaložili jsme tedy úsilí k výraznému odlehčení přístroje.“

Cenná zpětná vazba k designu

Dantherm CDP bazénový odvlhčovač vzduchu
Bazénový odvlhčovač Dantherm CDP 70

Ve fyzických atributech a klíčových parametrech výkonu se Dantherm inspiroval distributory a bazénovými instalatéry. Tvarově funkční parametry je jedna věc. Ale vytvářet estetický design je něco úplně jiného.

„Každý má svůj vlastní pohled na design. Nicméně, finální rozhodnutí o této otázce musíme nakonec udělat sami.“ Říká Toke Elley.

„Avšak, v tomto aspektu jsme také naslouchali zákazníkům.  Sestavili jsme uživatelský panel se soukromými koncovými uživateli, ženami i muži. Také jsme je požádali o zpětnou vazbu na různé návrhy nového designu. Obdrželi jsme cennou zpětnou vazbu. Mimo jiné jsme se i dozvěděli, jak důležitý je parametr, jako je snadné čištění. A to byl důležitý vstup také pro našeho designera. Při navrhování nových výřezů mřížky na předním panelu byl náš konečný výběr designu inspirován vodními vlnami. Tvar a zakřivení mřížek ilustruje, že toto zařízení pracuje s vodou. Zakřivený přední panel odráží cirkulaci vzduchu přes jednotku.“

Zrodil se: Nový bazénový odvlhčovač

Nový bazénový odvlhčovač Dantherm řady CDP je konečně na světě. Jeho líbivý design i nové funkce si tak konečně může na vlastní kůži vyzkoušet i český zákazník. Nové modely bazénových odvlhčovačů Dantherm si bližší průzkum opravdu zaslouží.

Zajímají vás také bližší informace o nových modelech řady CDP?