Přeskočit na obsah

Bazénové odvlhčovače a dokonalý projekt

  • od
  • 3 min read
Plánování a projekt klima

Projekt pro bazén a wellness zónu řeší i vlhkost

Jakou roli hrají bazénové odvlhčovače v dobrém projektu? Existuje ideální projekt pro prostor jako je bazén či wellness?

Podívejme se nyní na bazénové odvlhčovače jako součást řešení klima u bazénu.

Normální součástí každého interiéru je vlhkost. Její optimální hodnoty v prostorách, kde je bazén a wellness by se měly pohybovat max do 60% RH. Pokud se hodnoty dostanou výše, nastávají problémy. Vlhkost u bazénu zvyšuje hned několik vážných rizik. Hovoříme zde o možných vážných důsledcích a poškození povrchu materiálů a konstrukcí budov, i vybavení. Možná si již někteří z vás také osobně vyzkoušeli pobyt v takovém prostředí. A jak jste se v něm cítili? Určitě nepatřil mezi ty z nejpříjemnějších.

Víme, jak na to

Při projektování vzduchotechniky u bazénu či vířivky se často opomíjí důležitý faktor klima. Jde o vlhkost. V prostředí bazénu neobstojí pouhá výměna vzduchu. Je také jasné, že bazén bez vzduchotechniky provozovat nelze. Takto namáhané prostory vyžadují sofistikované řešení vlhkosti. Tím jsou specializované odvlhčovací stroje. Ano, bazénové odvlhčovače. Ty jsou přímo určeny pro prostředí bazénů a dalších wellness zón.

Instalace odvlhčovače vzduchu Dantherm CDP
CDP instalace bazénový odvlhčovač za stěnou

Bazénové odvlhčovače do náročného prostředí

Specializované bazénové odvlhčovače jsou již navrhnuté pro práci s vysokou zátěží. Mají také zcela jasnou prioritu. Tou je zajištění optimální a zároveň individuálně nastavitelné vlhkosti. Také musí splnit požadavky na zachování spolehlivého provozu. V neposlední řadě musí nabídnout také dlouhou životnost. To vše v agresivním prostředí wellness zón, bazénu či vířivky.

Bazénové odvlhčovče však dokážou zohlednit i další potřeby uživatelů. Přitápění vody v bazénu je jedním z nich. Často využívána je i péče o okenní plochy formou ochrany proti rosení. A výjimkou nebývá ani požadavek na přivětrávání čerstvého vzduchu.

Správné načasování

Do které fáze projektu zařadit bazénové odvlhčovače?

Schopnosti těchto odvlhčovacích strojů se ve velké míře odvíjí od zadaných požadavků jejich budoucích majitelů či uživatelů. Požadavky je ovšem potřeba zohlednit již v samotném projektu. Znamená to uvést do projektu i zdánlivé detaily. Těmi mohou být, například rozvod potrubí a výdechů, nebo místa sběru dat pro řídící jednotku. Co tedy určuje bezproblémovou prováděcí fázi? Je to zejména propracovanost projektu společně s navazující přípravou. Jedině tak lze dosáhnout zcela hladkého průběhu samotné montáže odvlhčovací jednotky, i s příslušenstvím.

bazén
Komfort, který nabízí bazén a wellness ovlivňují také správně dimenzované bazénové odvlhčovače

Naše odvlhčovací zařízení nabízí účinné, ale také jednoduché řešení. Zároveň zajišťuje spolehlivé odvlhčení pro prostory bazénů, wellness zón, lázní. A nejen těch. Projektujete některý z uvedených prostor? Neváhejte se na nás obrátit již nyní a dotáhněte svůj projekt k dokonalosti.

Co umíme s bazénovými odvlhčovači

Je jasné, že řešení komfortní zóny bazénu se bez bazénového odvlhčovače neobejde. Bazénový odvlhčovač tak v projektu určitě nemůže chybět. Přesto. Jako projektant můžete mít řadu otázek. Ať už z oblasti technického řešení. Nebo vás může zajímat, co vše bazénové odvlhčovače dokáží. Podívejte se na naše produktové portfolio pro bazén a wellness. Zjistíte, v čem vám můžeme pomoci.