Přeskočit na obsah

Ekologické odvlhčování realitou: Nakoukněte do zeleného světa. NEW

  • od
  • 4 min read
Ekologické odvlhčování

Ekologické odvlhčování. NEW POKRAČOVÁNÍ:

Ekologické odvlhčování usnadňují zákony

Máme jednoduchý cíl. Tím je do našeho portfolia produktů zařazovat především zařízení s minimálním dopadem na životní prostředí. Usilujeme tak o maximálně ekologické odvlhčování. Díky nařízení Evropského parlamentu 517/2014 ES O fluorovaných skleníkových plynech je to mnohem snadnější.

Mimochodem. Toto nařízení ruší současně nařízení Evropského parlamentu 842/2006 ES O fluorovaných skleníkových plynech. Navíc. Dne 1. dubna 2017 vstoupil v platnost zákon č. 89/2017 Sb. Ten mění zákon č. 73/2012 Sb. O látkách, které poškozují ozonovou vrstvu; a o fluorovaných skleníkových plynech. Na uvedený zákon navazuje i prováděcí vyhláška 257/20012 Sb.

Nové chladivo R 290

Ekologické odvlhčování a Perfektum D
Ekologické odvlhčování a odvlhčovače Perfektum D

Loni jsme uváděli na český trh novinku odvlhčovače. Právě při té příležitosti jsme se zmiňovali o novém chladivu. Jde o odvlhčovače Perfektum D. Ty se mohou pochlubit vysoce ekologickým chladivem R290. A co je chladivo R290?

Jde o přírodní látku spojující uhlík a vodík = uhlovodík. Tato látka již získala skvělé hodnocení v tabulce potenciálu globálního oteplování. Její GWP je 3. Zmíněný výsledek je tak mnohem lepší, a vysoce převyšuje požadavky současných výše uvedených zákonů. Navíc. Přidáme-li potenciál poškození ozónové vrstvy, ODP = 0. Není pak divu, že právě toto chladivo vyhrálo v konkurenci ostatních.

Chladivo pro odvlhčovače Perfektum D má tak malý dopad na životní prostředí, že je považováno za ekologické. Důkazem je také jeho nízká toxicita. Zároveň však nabízí, z hlediska funkčnosti, velmi dobré termodynamické vlastnosti. Další z důvodů jeho stoupající oblíbenosti. Věříme, že i odvlhčovač Perfektum D se stane vaším spolehlivým parťákem při ekologickém odvlhčování prostředí. Také proto, že pro mnohé z vás se jím už stal.

Pokračování…

Jde dohromady ekologické odvlhčování a výkon?

Pro naše zákazníky vybíráme jen to nejlepší. Takže portfolio našich produktů tvoří stroje, které disponují skvělými vlastnostmi. A to jak z pohledu ekologie, výkonu, a současně uživatelské přívětivosti. Vytvoření takového stroje však nemusí být vůbec jednoduché. Ti nejlepší však dokážou spojit i zdánlivé protiklady. Mohou jimi být i ekologické odvlhčování a vysoký výkon.

Priority tvoří značku

Radikální obrat v orientaci chladiv směrem k ekologii podnítil zároveň další vývoj. Co lze tedy očekávat? Že současná řešení, ač nyní invenční, jistě nebudou konečná.

I vzhledem k tomu, že nové typy chladiv mívají zpravidla více či méně odlišné vlastnosti. Změna chladiva není jednoduchou záležitostí. Zvláště, pokud je cílem ekologické řešení. Často taková změna mívá zásadní vliv na technologické řešení. Ale také na velikost či design stroje. A tak odvlhčování dostává zase jiné rozměry.

Příkladem dalšího typu ekologického odvlhčování je značka Dantherm. Výrobce se orientuje na vývoj a výrobu větších a výkonnějších zařízení pro odvlhčování. Ty jsou určeny především do prostor jako jsou bazény, haly, výrobní prostory apod. Stroje tak logicky pracují s mnohem větším objemem chladiva, než bývá u jejich menších sourozenců. Při návrhu nových typů odvlhčovacích zařízení se tak, vedle výkonu, zcela přirozeně stala pro značku prioritou i bezpečnost. Po zhodnocení uvažovaných látek, z pohledu splňování všech zadaných požadavků, padla logická volba na chladivo R454C.

Chladivo R454C ve službě ekologického odvlhčování

Dantherm CDT průmyslové a stavební odvlhčovače vzduchu
Ekologické odvlhčovače řady CDT generace MKII poskytují svým uživatelům opravdový komfort při jakékoli manipulaci

Název R454C podle ASHRAE nese směs HFC/HFO nebo lépe Opteon XL20. Toto chladivo zásadním způsobem eliminuje původní GWP. Dostává se tak na hodnotu 148. Jde tedy o snížení potenciálu globálního oteplování o 96%. Také potenciál poškození ozonové vrstvy splňuje nejpřísnější požadavek, tj. = 0. Navíc. Z hlediska bezpečnosti je Opteon XL20 zařazen v tabulce na stupnici A2L. To je málo hořlavý. V neposlední řadě nabízí také nižší toxicitu.

A jak se s účinností nového chladiva R454 poprali ve značce Dantherm? Jejím představitelem nové generace ekologických odvlhčovačů se staly stavební a průmyslové odvlhčovače Dantherm CDT MKIII . Podle požadavku prostoru lze vybírat ze čtyř výkonnostních skupin a tvou typů. Vedle skvostného výkonu nabízí řada CDT MKIII také široký provozní teplotní rozsah a vysokou výměnu vzduchu.

Známkou nové generace je také široká variabilita modelů řady. Odvlhčovač CDT MKII si tak můžete sestavit na míru vlastním požadavkům. Zajímá vás, kam až mohou schopnosti těchto odvlhčovačů zajít? Podívejte se, nakonfigurujte a zažijte. Objevit nové možnosti ekologického odvlhčování s CDT MKII můžete už teď.