Přeskočit na obsah

New odvlhčovače vzduchu – Odvlhčovač Dehumid jinak

  • od
  • 4 min read
Odvlhčovač Dehumid HP 25 Brune

Nové odvlhčovače vzduchu současnosti. Jaký je odvlhčovač Dehumid nové generace? Kam se vydali výrobci nových multipurpose provedení?

Kategorie Odvlhčovače vzduchu na začátku roku zaznamenala čerstvou novinku. Značka Brune rozšířila nečekaným způsobem HP výrobní řadu pro odvlhčovače. Pojďme se na ni podívat z blízka.

Představujeme odvlhčovač Dehumid HP 25

Jde o všestranný odvlhčovač pro intenzivní nasazení. Podle toho se také někdy označuje jako „multipurpose“. Jedná se o odvlhčovač vzduchu, který se skvěle hodí do prostor, jako jsou sklepy, archivy, ale také domácnost.

Design

Brune Dehumid HP 25 odvlhčovač vzduchu
Odvlhčovač Dehumid HP 25. Přední strana odvlhčovače vzduchu.

Dehumid HP 25 svými oblými tvary částečně navazuje na svého silnějšího sourozence HP 50. Tím ale jakákoli podobnost končí. Odvlhčovač Dehumid HP 25 představuje oblý a v celku velmi puristický hladký design. Ten dotváří také světlé a šedavé barvy opláštění a předního ventilačního panelu. Ani zapuštěný ovládací panel v horní části opláštění se nevychyluje ze záměru. Kontrast vytváří ryze funkční prvky stroje s nejčastějšími kontaktními plochami. Ty mají elegantní a současně praktickou černou barvu. Jde především o decentně zapuštěné úchyty či zadní panel s nádržkou na kondenzát. A v neposlední řadě kolečka.

Vyšší bezpečnost a ochranu při manipulaci nyní zajišťuje u odvlhčovače HP 25 odolný plastový potah ocelové skříně.

Mobilita

Hladký design je zároveň výhodou při manipulaci. Stroj tak nabízí možnost velmi jednoduchého lehkého přemisťování. Tomu jde naproti velmi nízká váha (pouhých 25kg), instalovaná kolečka s možností aretace, a vnořené úchyty.

Co odvlhčovač Dehumid HP 25 nabízí

Odvlhčovač HP 25 je poměrně malý (33x56x35,5cm). Překvapí však poměrně vysokým výkonem. Při 32°C 80% RH dokáže dosáhnout výkonu až 25l/24h. Po naplnění nádrže se odvlhčovač zastaví. Vestavěná nádrž na kondenzát o objemu 6,5l proto nemusí na jeden den stačit. I s tím si ale výrobce velmi dobře poradil. Součástí nádržky je ventil. Ten je možné připojit na odpadní hadici se svodem do odpadu. Nutnost vylévání kondenzátu tím odpadá. Odvlhčovač tedy může jet takřka nepřetržitě.

Díky vysokému výkonu dokáže Dehumid HP 25 zajistit prostor o rozsahu až 250cbm, při výměně vzduchu až 500cbm/h. Odvlhčovač Dehumid HP 25 však dokáže pracovat i v poměrně nepříznivých podmínkách. Umožňuje to jeho pracovní rozsah 5-32°C a 35-90%RH. Takže může pohodlně odvlhčovat i nevytápěné prostory, jako třeba sklep.

Bonus

To ale není vše. Provedení FUNK má pro vás připraveno další překvapení. Spárujte HP 25 s bezdrátovým hygrostatem, který umístíte na vámi zvolené referenční místo. Nastavte na odvlhčovači požadovanou vlhkost. O zbytek se postará vzdálené radioovládání.

Přejete si odvlhčovat i zvlhčovat na jeden povel? V prostředí s vysokými výkyvy vlhkosti můžete na celý systém připojit ještě zvlhčovač. Volit můžete mezi B 500 Professional nebo B 280 Funk. Na odvlhčovači i zvlhčovači nastavíte požadovanou hodnotu vlhkosti. Nyní můžete řídit vlhkost centrálním systémem.

Výhodou systému je možnost přednastavení a následného dodržování přesné úrovně vlhkosti prakticky bez námahy. To nejvíce oceníte v prostředí s vysokými vlhkostními výkyvy, nebo ve výrobním procesu.

Přes svůj vysoký výkon vás odvlhčovač Dehumid HP 25 mile překvapí svým velmi tichým a nenáročným provozem. To představuje hlučnost pouhých 42-45 dB (A). Nemalá přednost nejen pro obytné místnosti. Zvláště ve výstavních prostorách tak nejsou návštěvníci zbytečně rušeni. A mohou si lépe vychutnat prohlídku exponátů či umění.

Ať už pro osobní či profesní účely. Odvlhčovač Dehumid HP 25 je v nesčetně případech skvělým řešením. Jeho kompaktnost, design, i odolnost a výkon z něj dělají ideální volbu pro odvlhčování v nejrůznějších prostorách. Mohou jimi být dům, sklep či byt; nebo muzeum, ale také staveniště či výroba. Kam jej umístíte, je jen na vás. HP 25 se vždy postará o správnou vlhkost.

Přednosti odvlhčovače Dehumid HP 25

  • Atraktivní design.
  • Snadná mobilita.
  • Robustní.
  • Výkonný.
  • Extrémně tichý.

Dehumid HP 25 Funk – video

Jak vypadá v reálu odvlhčovač multipurpose značky Brune – Novinka 2021? Co je na něm opravdu nejlepší? Omrkněte si Dehumid HP 25 v provedení Funk právě nyní.