Přeskočit na obsah

New: Nástěnné odvlhčovače vzduchu – Odvlhčovač Dantherm CD

 • od
 • 4 min read
Dantherm CD 15 odvlhčovač vzduchu multipurpose

Jarní novinkou značky Dantherm, v kategorii ODVLHČOVAČE VZDUCHU, se stal funkční odvlhčovač CD 15. Jde o multipurpose odvlhčovač, který se v provedení značky Dantherm může rovněž pyšnit puncem prémiové kvality a spolehlivosti. To ale není vše. Co dalšího může tento odvlhčovač vzduchu nabídnout?

Odvlhčovač CD 15 se představuje

Popularita odvlhčovačů typu multipurpose u spotřebitelů roste. Je to dáno právě možností jejich všestranného využití. Využití jednoho přístroje pro řešení různých typů prostor a odlišných podmínek je lákavá představa. Výrobci na příklon zákazníků k volbě tzv. odvlhčovače pro všechno reagují. Současně však, multipurpose odvlhčovače jednotlivých značek představují vždy vlastní přístup a pojetí výrobce. Lze tedy směle konstatovat, že spotřebitel má z čeho vybírat.

Také odvlhčovač CD 15 vás přiměje podívat se na způsob odvlhčování trochu jinak. Jeho technické řešení odráží sofistikovaný přístup k regulaci a řízení vlhkosti prostředí. A zjevné je, že cílem byl maximální komfort uživatele… za každých okolností.

Design

Hned na první pohled je zřejmé, že odvlhčovač CD 15 je představitelem dokonalého průmyslového designu. Skříň z odolné kartáčované nerezové oceli vás nenechá na pochybách. V hladké oceli vyniká zapuštěný černý ovládací panel a černé vzduchové mřížky. Nic víc, nic míň. Jen ostré čisté linie.

Další předností jsou malé rozměry odvlhčovače (37x31x58cm). Díky tomu vytvoříte snadno potřebné technické zázemí, a nezaberete jím příliš místa.

Odvlhčovač v podání CD 15 se nesnaží být neviditelný. Ani nevytváří složité pohledové linie. Jde o čistě užitné zařízení v dokonale čistém provedení.

Instalace

CD 15 váží pouhých 18,5 kg. Navíc. Součástí balení je i nástěnná konzola. Dva důvody, proč je instalace na zeď opravdu snadná.

Čím vás odvlhčovač CD 15 zaujme

Komfort při odvlhčování

Nástěnné provedení CD 15 už tak trochu předurčuje způsob nakládání s kondenzátem. U CD 15 nenajdete žádnou klasickou nádobku na kondenzát. To znamená, žádné starosti s vyléváním vody. Zkondenzovaná voda je odčerpávána přímo do odpadu. Nezastaví ji ani 3 m převýšení. Postará se o to výkonné vestavěné čerpadlo kondenzátu s ochranou proti přetečení. Díky tomu už nemusíte řešit vyšší umístění odpadu.

Dantherm CD 15 odvlhčovač vzduchu. Automatické výkonné čerpadlo.
Dantherm odvlhčovač vzduchu CD 15. Automatické výkonné čerpadlo.

Snadno a ekonomicky

Digitální ovládací panel umožňuje snadné nastavení odvlhčovače a regulaci požadované vlhkosti. Velký podíl má na tom i vestavěný hygrostat. Mimochodem. Jeden z prvků ekonomického provozu.

Odvlhčovač se spouští jen při aktuální potřebě prostředí. A to při minimální spotřebě, tj. 0,3 kW. Na ekonomickém provozu se ale podílí mnohem více technických prvků odvlhčovače. Jedním z nich je energeticky účinný axiální ventilátor.

Chcete sledovat délku provozu odvlhčovače? S počítadlem provozních hodin není nic snadnějšího. CD 15 budete mít stále pod kontrolou. Postarají se o to i LED kontrolky na ovládacím panelu. Takže se hned dozvíte o jakékoli nestandardní situaci týkající se čerpadla, teploty či vlhkosti.

Také průběžná kontrola filtru, jeho čištění, nebo výměna jsou v podání odvlhčovače CD 15 hračkou. Přístup přes přední mřížku je opravdu jednoduchý.

Odvlhčovač CD 15 v číslech

Multipurpose odvlhčovače jsou navrženy tak, aby vyhověly většině typů prostor. A to je také jejich největší benefit. S odvlhčovačem CD 15 zvládnete i náročnější prostředí. Disponuje totiž poměrně širokým pracovním rozsahem teploty; 5-30°C. Pozadu nezůstává ani výkonem.

Odvlhčovač CD 15 pracuje s výkonným a vysoce ekologickým chladivem R1234yf. Díky tomu dokáže za hodinu důkladně upravit krásných 225cbm vzduchu. To znamená, že maximální odvlhčovací kapacita dosahuje 15 l/den. A to při podmínkách 30°C/80%RH.

Při provozu vás nebude ani nijak rušit. Hlučnost má pouhých 46dB.

Design ruku v ruce s technickými parametry předurčují odvlhčovač CD 15 pro odvlhčování v restaurátorských dílnách, muzeích, galeriích či depozitářích. Je to výborný pomocník ve vodárnách. Skvěle se uplatní také ve sklepech, domácnostech, a nebo skladech. Využít ale lze CD 15 prakticky všude, kde vyžadujete spolehlivé a trvalé odvlhčování vzduchu.

Vašemu odvlhčovacímu projektu teď už nestojí nic v cestě.

Proč si vybrat právě CD 15

 • Odolná skříň.
 • Hladký průmyslový design.
 • Vestavěný hygrostat.
 • Aktivní rozmrazování a kontrola.
 • Počítadlo provozních hodin.
 • Uživatelská přívětivost.
 • Pístový kompresor.
 • Energeticky účinný axiální ventilátor.
 • Automatické čerpadlo s ochranou proti přetečení.
 • Nástěnná konzola již v základu vybavení.