Přeskočit na obsah

Dantherm odvlhčovač

  • od
  • 5 min read
Dantherm odvlhčovače vzduchu

Dantherm je dlouhodobě jednou z prestižních značek svého oboru. Tím jsou průmyslové jednotky a mobilní vzduchotechnika. Dantherm odvlhčovač naplňuje zcela očekávání robustní, funkční, uživatelsky komfortní jednotky s ekonomickým provozem.

Jak je to možné?

Každou potřebu a oblast použití naplňuje zvláštní, pro konkrétní účely vyvinutá výrobní řada. Ta dále umožňuje výběr dalšího příslušenství a doplňků. Právě specifické zaměření jednotlivých výrobních řad odvlhčovačů Dantherm, vycházejících z bran výrobního závodu, jsou jedním z tajemství spokojenosti uživatelů značky. To znamená, že je tak možné plně zajistit a udržet požadované podmínky daného prostředí a již zmíněný uživatelský komfort. Přístroje Dantherm splňují také požadované standardy bezpečnosti, víz dále.

Dantherm odvlhčovače

Dantherm odvlhčovače vzduchu
Odvlhčovače Dantherm

Výrobní řady odvlhčovačů Dantherm tak zahrnují kategorie: AD-B, CDT, CDP, CDF, CD.

Dantherm odvlhčovače AD-B

Řada Dantherm AD-B je určena především pro účely výrobního průmyslu a skladování. Díky široké škále výkonostních kategorií však s přehledem zajistí optimální požadované klima – vlhkost i v dalších odvětvích. Příkladem je sport či další specifické potřeby. Odvlhčovač Dantherm řady AD-B se navíc odlišuje od ostatních řad značky. Je to především jinou technologií odvlhčování. Jde o adsorpční odvlhčování. To představuje od základu jiné možnosti při odvlhčení prostředí. Mezi specifické prvky patří nejen proces samotného odvlhčení. V rámci jedné jednotky je možné vlhkostně upravovat vzduch prakticky již od 0°C a odvlhčovat až do RH blízké 0%. Odvlhčovací jednotka zároveň umožňuje výměnu vzduchu za čerstvý, již vlhkostně upravený. Při spolupráci s projektantem tak můžete dosáhnout úžasných výsledků.

Dantherm odvlhčovače CDT

Na zcela jiném principu odvlhčování je založen odvlhčovač Dantherm CDT. Ostatně i další výrobní řady jsou založeny na principu kondenzačního odvlhčování. Řada CDT patří svou konstrukcí i schopnostmi do technické oblasti. Jsou to především sklady, archívy, dílny, stavby. Můžeme zde také vidět rozdíl oproti řadě AD-B. Řada AD-B totiž zajišťuje zejména centralizované odvlhčování velkého prostoru nebo různých prostor jednou jednotkou.

Řada CDT je z velké míry o odvlhčování menších prostor nebo většího prostoru zajištěného několika jednotkami. Kondenzační odvlhčování je už ze své podstaty jiné. Celý proces odvlhčení se odehrává v rámci jednoho odvlhčovače, nebo jedné místnosti. Navíc jde o způsob odvlhčování bez dalšího přivětrání nového vzduchu.

Odvlhčovač Dantherm z řady CDT však dokáže jednu důležitou vychytávku. Můžete s ním odvlhčovat např. zatopenou podlahu. Nebo lépe řečeno, můžete s ním odvlhčovat i pod podlahou. Jak na to? V podlaze uděláte dva otvory. Do obou vložíte hadice vedoucí od jednoho přístroje. Jedna hadice přivádí suchý vzduch a druhá odvádí ten vlhký. Ano, odvlhčovač Dantherm z řady CDT umožňuje připojit dvě hadice. Právě s těmi se dostanete bez potíží i do jinak špatně přístupných míst. A proto ho řada stavebníků tolik miluje.

Dantherm odvlhčovače CDP

Abychom nezůstali jen u technických oborů, zavítáme nyní do oblasti wellness. Sem patří také odvlhčovač Dantherm z řady CDP. Nutno dodat, že si oblast velkých plováren i malých bazénů, lázní a wellness značka Dantherm opravdu dobře pojistila. Není snad požadavek, na který by neexistovalo přesné řešení v podobě specializovaného tipu této řady. Značka Dantherm se zaměřila na tuto oblast se vší precizností. Odvlhčovač řady CDP nabízí jen funkce, které budete skutečně potřebovat. Žádné zbytečnosti navíc. A tedy i lepší orientace v displeji. Na druhé straně, ani nebudete mít pocit absence nějaké funkce. Vše je navrhnuto a zkonstruováno přesně na daný požadavek. Navíc, v odolné kvalitě a decentním designu.

Dantherm odvlhčovače CDF

Navazující řadou těchto bazénových jednotek je Dantherm výrobní řada CDF. Ideální decentní a plně funkční doplněk všech galerií, showroomů, hal a doplňkových wellnes zón. Zajistí vytrvale a přesně požadovanou vlhkost prostředí. To vše bez hluku a zbytečného upozorňování. Ani o něm nevíte. Přesto si prostor bez něj nedokážete představit. CDF plně ctí styl interiéru. Současně, jako hodinky, plní vámi zadané povinnosti. Dokážete si představit lepšího sluhu?

Dantherm odvlhčovače CD

Souhrn výrobních řad uzavírá doplňková řada mobilních odvlhčovačů Dantherm CD. Odvlhčovač Dantherm určený ryze pro domácí užití. Plně mobilní a s dostupnou regulací ventilátoru a režimů. Na rozdíl od svých solidních větších sourozenců je CD odvlhčovač vyroben z plastu. Je poměrně lehký s držadlem pro snadný přenos z místa na místo. Odolnost vůči vnějším poškozením zde byla vyměněna částečně za lepší mobilitu.

Odvlhčovač Dantherm řady CD tak plně vyhovuje běžným požadavkům běžné domácnosti. Od odvlhčování při vaření, po koupeli, při zvýšené vlhkosti v bytě až po sušení prádla. Mimochodem. Právě na sušení prádla má malý CD přímo volitelnou funkci. Tu volíte na elektronickém displeji. Za svůj výkon se však tento trpaslík mezi Dantherm odvlhčovači nemusí vůbec stydět. Dantherm CD představuje vyvážený domácí odvlhčovač. Úspěšně zde byly skloubeny nejběžnější požadavky na domácí odvlhčování.

Pozn. redakce: Nyní je výroba řady Dantherm CD ukončena.

Bezpečnost

U všech typů jednotek, od největších až po tu nejmenší, je zajištěna elektrická bezpečnost. Takže elektrické krytí IPX zařízení pro každé konkrétní prostředí naplňuje příslušné platné normy. Již z toho důvodu se doporučuje použít pro konkrétní prostor jemu příslušnou výrobní řadu. To platí zejména pro prostory jako jsou bazény, vířivky a podobně. Právě zde totiž hrozí vyšší riziko kontaktu odvlhčovacího zařízení s vodou.

Připravili jsme pro vás více na toto téma: Jaké má můj odvlhčovač IPX krytí?

Současný vývoj

Neustálý vývoj v technice pohání značku Dantherm k souběžnému vývoji. Díky tomu je vždy schopna naplňovat nové aktuální potřeby svých uživatelů. Zajímají vás novinky, které značka připravuje? Sledujte náš blog.