Dantherm odvlhčovač

  • od
  • 4 min read
Dantherm odvlhčovače vzduchu

Dantherm je dlouhodobě jednou z prestižních značek svého oboru, průmyslové jednotky a mobilní vzduchotechnika. Dantherm odvlhčovač naplňuje zcela očekávání robustní, funkční, uživatelsky komfortní jednotky s ekonomickým provozem.

Jak je to možné?

Každou potřebu a oblast použití naplňuje zvláštní, pro konkrétní účely vyvinutá výrobní řada s možností dalšího příslušenství a doplňků. Díky specifickému zaměření každé z výrobních řad odvlhčovačů Dantherm dokáže každá odvlhčovací jednotka, vycházející z bran výrobního závodu Dantherm, plně zajistit a udržet požadované podmínky daného prostředí a onen uživatelský komfort. Nemluvě o bezpečnosti. – O té níže.

Dantherm odvlhčovače

Výrobní řady odvlhčovačů Dantherm tak zahrnují kategorie: AD-B, CDT, CDP, CDF, CD.

Řada Dantherm AD-B je určena především pro účely výrobního průmyslu a skladování. Díky široké škále výkonostních kategorií však s přehledem zajistí optimální požadované klima – vlhkost i v dalších odvětvích jako je sport či další specifické potřeby. Odvlhčovač Dantherm řady AD-B se navíc odlišuje od ostatních řad značky především jinou technologií, kterou pro odvlhčování používá. Je to adsorpční odvlhčování, které představuje od základu jiné možnosti při odvlhčení prostor. Mezi specifické prvky patří nejen proces samotného odvlhčení. V rámci jedné jednotky je možné vlhkostně upravovat vzduch prakticky již od 0°C a odvlhčovat až do RH blízké 0%. Odvlhčovací jednotka zároveň umožňuje výměnu vzduchu za čerstvý, již vlhkostně upravený. Při spolupráci s projektantem tak můžete dosáhnout úžasných výsledků.

Na zcela jiném principu odvlhčování je založen odvlhčovač Dantherm CDT. (Ostatně i další výrobní řady jsou založeny na principu kondenzačního odvlhčování.) Řada CDT patří svou konstrukcí i schopnostmi do technické oblasti jako jsou sklady, archívy, dílny, stavby. Zatímco řada AD-B zajišťuje spíše centralizované odvlhčování velkého prostoru nebo různých prostor jednou jednotkou. Řada CDT je spíše o odvlhčování menších prostor nebo většího prostoru zajištěného několika jednotkami. Kondenzační odvlhčování je už ze své podstaty jiné. Celý proces odvlhčení se odehrává v rámci jednoho odvlhčovače, jedné místnosti, bez dalšího přivětrávání nového vzduchu. Odvlhčovač Dantherm z řady CDT však dokáže jednu důležitou vychytávku. Můžete s ním odvlhčovat např. zatopenou podlahu, resp. pod podlahou. V podlaze uděláte dva otvory. Do obou vložíte hadice vedoucí od jednoho přístroje. Jedna hadice přivádí suchý vzduch a druhá odvádí ten vlhký. Ano, odvlhčovač Dantherm z řady CDT umožňuje připojit dvě hadice, s kterými se dostanete i do jinak špatně přístupných míst bez větších potíží. A proto ho řada stavebníků tolik miluje.

Abychom nezůstali jen u technických oborů, zavítáme nyní do oblasti wellness. Sem patří také odvlhčovač Dantherm z řady CDP. Nutno dodat, že si oblast velkých plováren i malých bazénů, lázní a wellness značka Dantherm opravdu dobře pojistila. Není snad požadavek, na který by neexistovalo přesné řešení v podobě specializovaného tipu této řady. Značka Dantherm se zaměřila na tuto oblast se vší precizností. Odvlhčovač řady CDP nabízí jen ty funkce, které budete potřebovat, žádné zbytečnosti navíc. Na druhé straně nebudete ani mít pocit absence nějaké funkce. Vše je navrhnuto a zkonstruováno přesně na daný požadavek v odolné kvalitě a decentním designu.

Navazující řadou těchto bazénových jednotek je Dantherm výrobní řada CDF. – Ideální decentní a plně funkční doplněk všech galerií, showroomů, hal a doplňkových wellnes zón. Zajistí vytrvale a přesně požadovanou vlhkost prostředí bez hluku a zbytečného upozorňování. Ani o něm nevíte, přesto si prostor bez něj nedokážete představit. CDF plně ctí styl interiéru a při tom, jako hodinky, plní Vámi zadané povinnosti. Dokážete si představit lepšího sluhu?

Celou škálu pak uzavírá doplňková řada Dantherm CD. Odvlhčovač Dantherm určený ryze pro domácí užití. Plně mobilní a s dostupnou regulací ventilátoru a režimů. Na rozdíl od svých solidních větších sourozenců je CD odvlhčovač vyroben z plastu a poměrně lehký s držadlem pro snadný přenos z místa na místo. Odolnost vůči vnějším poškozením zde byla vyměněna částečně za lepší mobilitu. Odvlhčovač Dantherm řady CD tak plně vyhovuje běžným požadavkům běžné domácnosti. – Od odvlhčování při vaření, po koupeli, při zvýšené vlhkosti v bytě až po sušení prádla. Mimochodem právě na sušení prádla má malý CD přímo funkci. Tu volíte na elektronickém displeji. Za svůj výkon se však tento trpaslík mezi Dantherm odvlhčovači nemusí vůbec stydět. Dantherm CD představuje domácí odvlhčovač, který v sobě skloubil přednosti nejběžnějších požadavků na domácí odvlhčování.

Dantherm a bezpečnost

U všech typů jednotek, od největších až po tu nejmenší, je zajištěna elektrická bezpečnost, resp. elektrické krytí IPX zařízení podle platných norem pro každé konkrétní prostředí. Již z toho důvodu se doporučuje použít pro konkrétní prostor jemu příslušnou výrobní řadu. To platí zejména pro prostory jako jsou bazény, vířivky a podobně, kde hrozí vyšší riziko kontaktu odvlhčovacího zařízení s vodou.

Více na toto téma: Jaké má můj odvlhčovač IPX krytí?

Dantherm a vývoj

Neustálý vývoj v technice žene značku Dantherm stále kupředu naplňovat nové aktuální potřeby svých uživatelů. Nechme se překvapit dalšími novinkami.