Přeskočit na obsah

Odvlhčovače: Když nepřístupný prostor vyžaduje odvlhčovat

  • od
  • 3 min read
Odvlhčování a nepřístupný prostor

Nepříjemné překvapení – Nepřístupný prostor

Dostala se vám vlhkost pod podlahu? Ale jak ji odvlhčit? Zjistili jste, že do malého sklípku či šachty se vám při povodni nebo vodovodní havárii dostala voda. Tu jste sice už vysáli, ale vlhkost zůstala. Jak odvlhčovat tak malý prostor? 

I nepřístupný prostor lze odvlhčovat

Potřebujete odvlhčovat prostor pod dřevěnou podlahou a zbavit se tak zbylé vody po vodovodní havárii? Nebo je třeba odvlhčit šachtu, malou komoru či sklípek takové velikosti, že se tam odvlhčovač nevejde? I pro takovou situaci existuje řešení.

Dantherm CDT průmyslové a stavební odvlhčovače vzduchu
Odvlhčovače Dantherm CDT řada S

Značka Dantherm vyvinula profesionální odvlhčovače, které toho zvládnou mnohem víc. Při odvlhčování vodou silně zasažených malých prostor se vyžaduje vysoký výkon a současně minimální velikost přítomné techniky. Takže, jak na to?

Odvlhčovač Dantherm CDT S je ideální pro řešení situací, kde prostoru není nazbyt. Jeho dva vzduchové kruhové otvory umožňují nasazení dvou vzt hadic. Ty natáhneme až do příslušného vysušovaného prostoru. V případě odvlhčování prostoru pod podlahou je potřeba vytvořit v podlaze dva otvory. Hadice pak připevníme k těmto otvorům. Takto se dostane do vlhkého prostoru suchý vzduch, který přítomnou vlhkost takřka vypijákuje. Díky možnosti připojit na přístroj hned dvě hadice je možné tímto způsobem odvlhčovat až dvě místnosti… A nebo  jednu větší.

Takto můžeme odvlhčovat jakékoli další malé prostory. Stačí zajistit jejich uzavření a jen dva malé kruhové otvory pro připojení hadic.

Jednodušeji to už snad ani nejde.

Jiný způsob řešení odvlhčovače pro odvod kondenzátu

Vedle požadavku na chytré řešení samotných malých prostor, nás může čekat ještě další řešitelský oříšek. Níže položený prostor pro odvlhčování neumožňuje běžný způsob odvodu kondenzátu samospádem.

V případě níže položených malých prostor je opět ideálním řešením použití hadic. Přístroj tak zůstane na zvýšeném místě a dolů natáhneme jen vzt hadice o průměru 100 mm. Toto řešení má ale svůj limit. Dle doporučení výrobce, pro účinnost takového řešení, lze natáhnout vzt hadice s maximální délkou 5m. Existuje ovšem i další úhel pohledu na tuto problematiku. Právě ten nám umožní vyřešit i komplikovanější podmínky a delší vzdálenost.

Více o řešení problematiky odvlhčování v náročných podmínkách v dalším článku… již brzy.

Chcete objevit, co dalšího odvlhčovače Dantherm CDT umí

Pro vice informací či konzultace nás můžete kontaktovat také pomocí formuláře.