Přeskočit na obsah

Jak neusušit vánoční stromeček. V jednoduchosti je síla.

  • od
  • 2 min read
Stromy v zimě

Ve vánočním období patří do domácnosti mnohých z nás neodmyslitelně vánoční stromeček. Někteří to vyřešili umělým stromkem, jiní zelenými větvičkami. Přesto, živý, resp. řezaný vánoční stromek má stále své místo i kouzlo. Jak to ale udělat, aby nám za chvíli neuschnul nebo mu neopadalo jehličí? Jednoduše, jak neusušit vánoční stromeček?

Existuje nepřeberné množství rad, jak udržet stromeček co nejdéle svěží nebo chcete-li v dobré kondici. Pokud jste o tom ještě nepřemýšleli a nechcete listovat internetem a hledat inovativní zaručené rady a vychytávky, nabízíme vám odzkoušené jistoty svěžího vánočního stromku.

Jistoty svěžího vánočního stromku:

Ať už jde o stromek v květináči nebo ten řezaný, vyplatí se, následovat tato pravidla.

  1. Nepřetápím. Místnost s teplotou okolo 20°C je pro vánoční stromek tak akorát.
  2. I řezaný stromek je stále živý a potřebuje pít a vodu doplňovat. V suchém prostředí s vlhkostí silně pod 55% bude mít obzvlášť velkou spotřebu vody. Půl litru denně pro něj nebude problém. Před vložením stromku do stojanu s vodou je ideální jej čerstvě rovně zaříznout (aby řez nebyl zaschlý a stromek mohl dobře pít).
  3. Stromek určitě ocení i nějakou energii na víc. V zahradnictví lze koupit i speciální výživu namíchanou právě pro řezané vánoční stromky ve stojanu. A pokud nějaká zbude, lze ji použít i pro řezané květiny nebo ony zelené větvičky ve váze. Obsažené stříbro ve výživě by mělo, navíc, zajistit, že se voda ve stojanu ani ve váze nebude kazit a zapáchat.
  4. Stromek potěší i občasné rosení ostřikovačem s vodou.
  5. Míň je víc. Tím se vždy řídím při zdobení stromečku. Zvlášť živý stromeček bude radši, když nebude obtěžkán velkým množstvím ozdob a bude vás moci těšit svými krásnými zelenými větvemi a překrásnou vůní.

Jak vidíte, je to jednoduché. Vlastně, první věta pátého pravidla to velice dobře celé shrnuje.

PF: Teď už nezbývá, než vám popřát „Veselé vánoční svátky a šťastný nový rok!“ …Zdraví a skvělé klima ve vašem domově – ať už v náladě nebo na vašem termohygrometru.

Na viděnou v novém roce!

Tým Perfektum Group

zlatá mašle