Přeskočit na obsah

Regulace vlhkosti – Jak změnit povinnost v nadšení.

  • od
  • 3 min read
Řízení vlhkosti

Ať jde o jakýkoli typ či užití prostoru, měli byste mít přehled o vlhkosti klima. Jen díky tomu můžete zjistit, zda se také vás týká potřeba regulace vlhkosti. Jestliže ano, pustíte se do výběru toho správného odvlhčovacího či zvlhčovacího zařízení. Můžete se v jeden okamžik ocitnout v situaci, kdy začnete přemýšlet o zajištění konstantní hladiny vámi požadované vlhkosti či sucha. Jak se v řízení klima neztratit, a naopak z něj prvek plný inspirace, se podíváme níže.

Regulace vlhkosti výzvou

Nepřetržité odvlhčování či zvlhčování bez regulace není tím pravým pro žádný prostor či materiál. Ani příliš časté změny mikroklima nebo extrémní podmínky. To vše představuje pro mnohé materiály obrovskou zátěž a často vede k jejich rychlé destrukci.

Stanovení hodnot

Protože chceme škodám spíše předejít, je potřeba postupovat systematicky. Nejprve zjistěte a následně stanovte optimální, tj. požadované, klimatické parametry řešeného prostoru. To, jakým způsobem dojdeme k požadovaným hodnotám a požadavky jednotlivých prostorů, necháme na jiný článek.

Zajištění hodnot

Zajištění optimálních hodnot v celém prostoru může mít zcela triviální řešení, ale také se může stát opravdovou výzvou. Odvíjíme se především od členitosti prostoru a dalšího vybavení s vlivem na vnitřní klima.

Většina odvlhčovačů a zvlhčovačů má sice vestavěný hygrostat. Ten však využijete jen ve zcela jednoduchém prostoru bez většího vybavení a zákoutí. Limitem je také velikost prostoru. Navíc, přístroje často nezajišťují přesné spínání, vzhledem k absenci kalibrace vestavěného hygrostatu. Souhrnem, ve většině případů bývá vestavěný hygrostat zcela nedostačující. A právě zde se ke slovu dostává externí řešení hygrostatu.

Regulace vlhkosti může být zábava

Perfektum humidity control
Perfektum Humidity Control – když je regulace vlhkosti zábava

Digitální regulátor vlhkosti s externím čidlem „Perfektum Humidity Control“ řeší hned několik úkolů, které vyplývají z potřeby zajištění optimálního provozu připojených zařízení. Jednak umožňuje připojení i více než jednoho zvlhčovače nebo odvlhčovače. Zvlhčovač / odvlhčovač místo do elektrické zásuvky připojíte přímo k digitálnímu regulátoru. Řízení chodu zvlhčovače/-ů nebo odvlhčovače/-ů podle jiného, třeba vzdáleného místa je díky „Perfektum Humidity Control“ realizovatelné během krátké chvíle. Zařízení tak umožňuje spínání všech přístrojů současně. Navíc, samotné zařízení disponuje externím čidlem s dosahem dalších 1,5m. To umožňuje měření vlhkosti i v tom nejzapadlejším místě.

Digitální regulátor vlhkosti „Perfektum Humidity Control“ splňuje tři základní požadavky. Právě díky nim je i profesionální regulace vlhkosti uživatelsky přívětivá. – A to bylo také naším cílem.

  • Čitelný a přehledný displej
  • Snadné nastavení
  • Odolný kryt díky IP44

Stačí zajistit elektrickou zástrčku, a můžete začít s řízením vlhkosti.

Objednat digitální regulátor vlhkosti „Perfektum Humidity Control“ můžete v našem e-shopu