Přeskočit na obsah

Proč adsorpční odvlhčování – Výhody a řešení vlhkosti

  • od
  • 3 min read
Adsorpční odvlhčování

Jsou situace, které vyžadují jiný přístup k odvlhčování – adsorpční. Ať už v průmyslu či komerční oblasti. Adsorpční odvlhčovače zvládají náročné úkoly i nestandardní podmínky.

Adsorpční odvlhčování vs. Kondenzační

Nejčastějším způsobem odvlhčování v běžných situacích bývá kondenzační odvlhčování. A ačkoli je kondenzační odvlhčování ideálním řešením pro mnoho i nestandardních situací a podmínek, má své limity. A právě tam, kde končí jeho možnosti, se skvěle uplatní adsorpční odvlhčování.

Jednoduše. Kondenzační odvlhčování dosahuje nejlepších výsledků při vyšších teplotách, i když si dokáže poradit také s teplotami lehce nad nulou. Naopak adsorpční odvlhčování zvládne odvlhčování také ve velmi nízkých teplotách hluboce pod nulou. Aniž by došlo ke snížení výkonu. Typickými představiteli takových podmínek bývají typicky nevytápěné prostory, nebo prostory, kde je potřeba udržovat velmi nízkou teplotu (například mrazící haly).

A jaké další výhody má adsorpční odvlhčování?

Výhody adsorpčního odvlhčování TFT

Hned na první pohled upoutá výhoda širokého teplotního pracovního rozsahu. Ten se pohybuje mezi -20°C až +40°C a dosahuje rosných bodů až -60°C tdp. Současně zajišťuje nepřetržitou kontrolovanou úpravu. Právě silikagelový rotor zajišťuje stabilní výkon odvlhčování i při nízkých teplotách.

U adsorpčního odvlhčování lze také provádět úpravu teploty vstupního resp. výstupního vzduchu podle konkrétní potřeby.

Naše stroje TFT pracující na adsorpčním principu nabízí širokou škálu volitelného příslušenství. Tak, aby co nejlépe naplnily individuální potřeby zákazníka.

S adsorpčními odvlhčovači nemusíte řešit, kam s odvlhčenou resp. zkondenzovanou vodou.

Adsorpční odvlhčovače TFT mohou díky své modulární vlastnosti nabídnout flexibilní řešení na míru konkrétním požadavkům.

PLC ovládání s dotykovým displejem představuje snadné získání potřebných informací a stejně jednoduché nastavení parametrů.

To jsou zjednodušeně zásadní výhody adsorpčního TFT systému odvlhčování a úpravy vzduchu. Vlastnosti, kterými se pyšní, umožňují TFT systému adsorpčního odvlhčování opravdu široké využití v průmyslu a komerční oblasti pro komplexní řešení vlhkosti.

Jak funguje adsorpční odvlhčování

Adsorpční odvlhčovače nemají kompresor jako ty kondenzační, ale silikagelový rotor. Systém pracuje se dvěma vzduchovými proudy. Jde o procesní vzduch, který odvlhčuje a druhý tzv. regenerační.

 Procesní vzduch prochází rotorem se silikagelem. Tam také zanechává svou vlhkost. Odsud je vyfukován suchý vzduch buď k dalšímu zpracování, nebo k přímé úpravě prostoru.

Regenerační vzduch prochází rotorem v opačném směru. Nejdříve však projde topným článkem, kde se výrazně zvýší jeho teplota. Tím se zvýší kapacita vzduchu pojmout vlhkost ze silikagelu rotoru. Následně je vyveden ven z prostoru.

Během těchto procesů dochází k neustálému točení rotoru a jednotlivé procesy se opakují.

Zjistěte více, jak funguje adsorpční odvlhčování.

Řešení komplexní úpravy vlhkosti

Adsorpční odvlhčování umožňuje komplexní

Možná vás právě čeká technologické řešení vlhkosti průmyslového nebo komerčního prostoru… a také vás zaujal systém TFT adsorpčního ovlhčování. Klikněte pro bližší informace nebo nabídku na míru vašim potřebám.

Hledáte komplexní řešení vlhkosti? Může to být jednodušší, než jste čekali.