Přeskočit na obsah

Jak se zbavit vlhkosti a dosáhnout úspory energie

  • od
  • 3 min read
Úspory energie při odvlhčování

Klíčová slova: zbavit vlhkosti, vlhkost, odvlhčovat, odvlhčovač, úspory energie

Při zajišťování klima z hlediska teploty jsou v současné době všeobecně preferována energeticky úsporná řešení. A možnosti jsou poměrně široké. Víme však, jak můžeme dosáhnout úspory energie při zajišťování optimální vlhkosti klima?

Síla vlhkosti

Na konci léta a na podzim jsou budovy vystaveny vysokému kolísání venkovní vlhkosti. Zvýšená vlhkost může mít negativní vliv nejen na samotnou konstrukci budovy. Nadměrná vlhkost neprospívá ani zdraví. Příliš vysokou vlhkostí může trpět také vybavení a cenné položky. Od hudebních nástrojů přes obrazy a další umělecké sběratelské kousky.

Naplno a krátce vyvětrat pro výměnu vzduchu a získání kyslíku je jistě přínosem. Není to však řešení pro odvlhčování interiéru, který trpí zvýšenou vlhkostí. Navíc, chceme dosáhnout úspory energie. Při snaze odvlhčovat větráním se tak snadno může stát, že nejen přijdeme o drahocenné teplo. Vlhkost v interiéru se tím může naopak zvýšit. Tímto způsobem „odvlhčování“ dochází navíc k nechtěnému kolísání vlhkosti. A to rozhodně neprospívá vašim sběratelským kouskům.

Plýtvání při odvlhčování

Ano, počasí je nevyzpytatelné. Najít správný čas a dobu větrání tak může být náročnější, než jste si mysleli. Tedy, pokud je cílem snížení vlhkosti v interiéru. Nebo alespoň její zachování.

Ekonomický ani efektivní způsob odvlhčování také není. Když vytopíte prostor na co nejvyšší teplotu a následně vyvětráte.

Jak na úspory energie

Odvlhčovač CD 15

Jako ekonomické a současně vysoce efektivní se ukazují kondenzační odvlhčovače. Vedle snížení vlhkosti, dokáží také teplotu odvlhčovaného vzduchu i mírně zvýšit. A to je v chladnějších dnech více než příjemný bonus.

Nové profesionální modely nabízí vysokou účinnost. Příjemná je také jednoduchá obsluha a komfort provozu.

Chytré odvlhčování

Odvlhčený kondenzát můžete nechat automaticky odvádět do odpadu bez další potřeby vynášení nádob s vodou. U některých modelů není překážkou ani nutnost výtlaku kondenzátu. K ekonomickému provozu přispěje mj. také možnost nastavení udržování požadovaných hodnot. Odvlhčovač se tak bude spínat jen tehdy, pokud bude úprava vzduchu skutečně potřeba.

Profesionální odvlhčovače v naší nabídce jsou samozřejmě vybaveny ekologickým chladivem s nulovým nebo jen nepatrným vlivem na životní prostředí. Součástí využití nových ekologických chladiv je také potřeba nízkého příkonu. A to je další úspora energie potřebné pro dosažení požadovaných hodnot vlhkosti.

Odvlhčování s Dehumid HP50 boční pohled

Tyto profesionální odvlhčovače si snadno poradí i s náročnými podmínkami nejrůznějších prostor.  A navíc. Díky našemu řešení můžete sledovat, automaticky zaznamenávat, nebo nastavit požadované hodnoty také přes váš počítač. Jednodušeji a ekonomičtěji to snad už nelze. Jdete do toho s námi?

Pokud stále váháte, zda vyměnit vyhazování peněz (v podobě tepla) okny za ekonomický i ekologický odvlhčovač. Podívejte se na naši úplnou nabídku. A nechte promluvit čísla v podobě parametrů našich zařízení.

Nebo nás kontaktujte s poptávkou. A získejte zdarma nabídku na řešení vlhkosti klima i úspory energie současně – pro váš velký nebo i úplně malý projekt.

Protože i ten nejmenší projekt stojí za chytré řešení.