Přeskočit na obsah

Jak zmírnit pylové alergie – Řešením je správná vlhkost vzduchu

  • od
  • 3 min read
Pylová alergie a jaro

Nejsou-li pylové alergie včas léčeny, může pouhá nepříjemnost přerůst i v nebezpečné astma. Kromě léků však může od potíží ulevit i správná vlhkost prostředí spolu s dalšími faktory.

Jak maximálně zmírnit pylové alergie?

Od jara až do podzimu se pyloví alergici potýkají s nepříjemnostmi souvisejícími s nadměrnou reakcí organismu na pyl. Ať už jde o slzení, kýchání, smrkání, vyrážku či jiné. Vždy jsou příznaky minimálně nepříjemné. Kromě nepodcenění příznaků alergie a včasné zahájení léčby je možné udělat i víc. Kýženou úlevu mohou přinést i podpůrné prostředky.

Dobrou zprávou je, že nemusíme nepříjemnosti alergie snášet 24 hodin denně. Pobyt alergika venku je do značné míry závislý na momentálních podmínkách počasí a lécích. V interiéru je však možné si stávající podmínky značně vylepšit. Právě správná míra vlhkosti a filtrace vzduchu mohou být cestou k vytoužené úlevě.

Úprava vzduchu a jak na to?

Za optimální míru vlhkosti v interiéru se považuje hodnota okolo 50% RH. Nicméně u alergiků mohou být požadavky na mnohem vyšší vlhkost pro lepší dýchání. Při vlhkosti silně nad 50% RH však současně roste riziko vzniku plísní či roztočů. Přesto i s tím se lze účinně vypořádat. Zvýšení vlhkosti na výrazně vyšší hodnoty by tak měla vždy provázet pravidelná výměna vzduchu a udržování prostředí v čistotě.

Vlhkost vzduchu

Více než bezhlavé zvlhčování pomůže přistupovat k zvlhčování vzduchu chytře, a využít maximálně techniky regulovaného zvlhčování.

Brune B zvlhčovač vzduchu
Zvlhčovač vzduchu Brune B280 pomáhá udržovat skvělou kondici vzduchu. Může být i řešením pro pylové alergie.

Adiabatické zvlhčování nabízí metodu studeného zvlhčování, které je velmi šetrné k vybavení a doplňkům. Zvlhčovače Brune navíc disponují (dle typu) vestavěnou dezinfekcí, která zajišťuje čištění vody od bakterií a jiných nečistot. Doplnit je lze také o přípravky Brune pro čištění vody.

Průchodem vzduchu zvlhčovačem dochází k dvojímu čištění. Tím je předfiltrace a následná ionizace, ke které dochází uvnitř přístroje.

Při doplňkovém vybavení UV-C technologií je zajištěna likvidace 99,9% bakterií, prachových roztočů, plísní a virů.

V menších místnostech si můžete vystačit i s menším odvlhčovačem typu B120 nebo B125. Stačí jen napojit na externí hygrostat, doplnit vodu, a můžete jet. Pokud si chcete opravdu užívat už jen příjemného čistého klima s minimalizací nějaké další péče či obsluhy, může být skvělým řešení také zvlhčovač B280. Třeba i proto, že starostí s pylovou alergií (nejen co se týká léků) už máte až dost a plná automatizace vám konečně rozváže ruce pro jiné kreativní aktivity.

Máte nějaké dotazy nebo si nejste jisti s výběrem? Co snazšího. Zeptejte se.